رفتن به محتوای اصلی
x

دفتر نشریات علمی دانشگاه صنعتي اصفهان فعالیت خود را در سال 1362 با چاپ نشریه علمی پژوهشی استقلال و با هدف انتشار نتایج پژوهش‌های اساتید و محققان و ایجاد ارتباط و همکاری علمی بین محققان فارسی زبان شروع کرده است. اکنون 12 نشریه فارسی و انگلیسی با مجوز علمی-پژوهشی به صورت فصلنامه و دو ماهنامه با دسترسی آزاد چاپ می‌گردد.

شماره تماس نشريات علمي: 33912796 - 031         ايميل: scientific-journals@of.iut.ac.ir   

آيين نامه نشريات علمي پژوهشي دانشگاه صنعتي اصفهان در راستاي تحقق اهداف سند چشم انداز 20 ساله در جهت ارتقاء توليد علم در سطح ملي و بين المللي و كاربردي نمودن آن براي رفع نياز جامعه و پژوهش محور نمودن آموزش در سطح دانشگاه و تربيت نيروي انساني كارآمد و توسعه يافته صورت مي پذيرد. هدف اصلي اين آيين نامه ارتقاء كمي و كيفي نشريات علمي - پژوهشي دانشگاه در سطح ملي و بين المللي خواهد بود.

(ادامه مطلب)

آيين نامه اخلاق انتشاراتی مجلات علمي پژوهشي دانشگاه صنعتي اصفهان

 

این آئین نامه، منشور یا تعهدنامه‌ای است که برخی حدود اخلاقی و مسئولیتهای مربوط به انجام فعالیتهای علمی پژوهشی و چاپ آن در مجلات که از این به بعد مجله گفته می شود، را ترسیم می‌کند تا از بروز تخلفات پژوهشی آگاهانه یا ناآگاهانه توسط نویسندگان مقالات پیشگیری نماید.  

سامانه کنترل تشابه مقالات
معمولا در نگارش متون علمی، همپوشانی و تشابه متن به صورت غیر عمدی رخ می‌دهد که منجر به ایجاد شائبه سرقت ادبی یا Plagiarism می‌شود. سامانه iThenticate یکی از قدرتمندترین سامانه های موجود در دنیا، برای بررسی تشابه مقالات است  که توسط بسیاری از مجلات معتبر دنیا استفاده می شود.

كليه مقالات به كمك يك نرم افزار پيشرفته با پشتيباني بيش از 10000 ديتابيس بررسي   مي گردد 

اساتيد محترم دانشگاه صنعتــــي اصفهــــان مي توانند مقالات انگليسي خود را قبل از ارسال به مجلات معتبر خارجي جهت بررسي و تعيين درصد انطباق به ايميل plagiarismchecking@of.iut.ac.ir ارسال فرمايند.

اشتراک در

تحت نظارت وف ایرانی